?

Log in

No account? Create an account

vitaliyke

Записки ненаціоналістичного галичанина

дещо жартома


Previous Entry Share Next Entry
vitaliyke

Свята галицька люстрація.

direktorggg


Галичиною шириться Народна люстрація. Місцеві ідеологи, вважаючи себе великими керманичами, масштабу Мао Цзедуна пробують надати цьому варварству забарвлення Культурної революції. На шпальтах районної газети читаємо:
- В кожному селі та районних центрах самооргінізовуються люстраційні комітети… Завдання комітетів виявити прислужників режиму Януковича, які не є членами Партії Регіонів. Списки будуть оновлюватись … за свідченнями людей. Матеріали будуть готуватися не тільки з розповідей, але й за зізнанням…

Про методи зізнання ні слова, але не тяжко домислити. Одним словом «Націоналізм не догма, а керівництво до дії». А тим часом люстрація плавно переходить в інквізицію. Нагадуємо:

- Свята Інквізи́ція — судово-слідча організація, створена католицькою церквою в XIII столітті для розслідування єресей.

Так як Галичина переважно католицька і через клятих москалів в своєму розвитку застрягла приблизно в тих часах, діло наших європейських предків живе і перемагає. По своїй суті люстрацій ні комітети і є продовжувачами справи Святої Інквізи́ції. Згадайте скільки католицьких священників благословляли наших революціонерів ? По сей день з Майдану лунають молитви послідовників коломиянина Михайла Арсенича. Промови не такі відверті, але (не цитую- переповідаю)

- Навіщо нам їхні водка і сєльодка? В нас інші цінності…

Це правда. Наша основна «цінність» вперте відсторонення від здорового глузду на поталу політичному моменту. Якщо lustratio, — очищення через жертвопринесення, то галичанин читає:

-Люстрація - очищення через принесення в жертву суб’єкту люстрації.

Цей феномен має пояснення. Слово люстрація багато хто плутає зі словом кастрація. Частина людей думає, що люстрація це та сама кастрація тільки вимовляється на європейський манер, що це данина сучасності, данина моді. Тобто для свиней і пацюків – кастрація, для котів і хабарників – люстрація, але яйця все одно треба відрізати, бо інакше не збуджує.

На сьогоднішній день спостерігаються два напрямки галицької люстрації кримінальна і політична.
Кримінальна люстрація проводиться стримано і консервативно;
хабарник кається, перестає брати хабарі і несе гроші представникам нової влади. Нова влада розглядає покаяння і якщо сума достойна, хабар перейменовується в пожертву для революції. Пожертва, хабаром не рахується і очищений владний чиновник отримує індульгенцію.

Інша справа люстрація політична. Тут важливі переконання або вчення, тут має місце єресь. Все що не підходить під просте і зрозуміле гасло «Одна держава, одна мова, одна церква» - єресь.
Якщо впродовж століть єретиків переслідували й карали смертю то нам сам б-г велів. Оскільки він у нас один з часів Великої Французької, Великої Жовтневої Соціалістичної, Культурної, Помаранчевої і іже з ними революцій «пєрєгіби на мєстах» і випадки самоуправства мають місце бути.
Коктейлі Молотова летять в комунальні аптеки, розбурханий люд вимагає закривати школи, дитсадки та інші установи... та випадок в селі Підсухи Івано-Франківської області налякав навіть самих інквізиторів.
Якийсь чолов’яга викотив бочку дизельного пального на вулицю і оголосив про необхідність спалити все село. Очищення через вогонь не всі селяни сприйняли позитивно і сили самооборони кинули на Підсухи заливати зріючу пожежу.

Показовим стало непорозуміння між сотнями відомого курортного міста Прикарпаття і його сателітів. Селяни приїхали люструвати готельні об’єкти вогнем, пояснивши, що готелі належать регіоналам, прокурорам, міліціянтам та іншій нечисті. Курортна сотня виступила на захист власників і пояснила прибулим, що вони вже провели люстрацію, палити нічого не треба, всі власники покаялись в приміщеннях власних ресторанів. Приїжджим запропонували шукати правду і справедливість ближче до своїх хат і не пхатися на чужі люстровані території.

Мирно відбулось каяття на Івано-Франківському циментно-шиферному комбінаті. Людей в масках і з автоматами люб’язно запросив до себе власник-мільйонер. Після коротких перемовин нападники вийшли з території не заподіявши нікому ніякої шкоди. Місцеві журналісти стверджують; люстратори і люстрований тисли один одному руки на прощання. Щире і глибоке каяття розтопило холодні революційні серця.

Серед не покаяних виявився директор продуктового ринку, за спиною якого ходить тінь місцевого кримінального авторитета, до речі, члена Партії Регіонів. Хто з люстраторів був без маски незабаром отримав телефонні дзвінки з вимогою прийти на стрєлку і пагаваріть канкрєтна. Так би мовити, уточнити вимоги. Чим закінчилась справа ніхто не знає лиш стало зрозуміло, «єсть у рєволюциі начало – нєт у рєволюциі конца». Перекладаючи на мову, кримінальна люстрація - білет в один кінець.

На фоні таких подій понищені вогнепальною зброєю вікна школи та клубу в селі Гриньків, дитячі пустощі не варті реагування. Учні гімназій та студенти люструють викладачів, службовці люструють службовців вищого рангу, безробітні - зайнятих, бомжі – квартиронаймачів… чи те ще буде!

Головна люстраційна рада діє рішуче і безкомпромісно. На заяви селян залишити на посаді сільського голови члена ПР відповідає одностайно «Ганьба!» і обіцяє розібратися з самими заявниками. Один з головних інквізиторів кинув в маси новий лозунг:

- Пам’ятай - даючи чи беручи хабара, твої руки омиваються кров’ю героїв!

Якщо революція викликала масові психози то люстрація призвела галичан до психічного апокаліпсису.
Показовим став виїзд сільської громади на захист Межигір’я. З «надійних джерел» стало відомо, що група тітушок в супроводі «Беркута», який розігнали, але він є, їде захищати майно Януковича.На єдиний не роздовбаний до стану бомбардування кусень дороги масово почали підвозити шини. Гора шин там вже була, але як кажуть в нашому селі, краще перебздіти чим пропукати. За шино монтажниками потягнулись бабусі з навколишніх сіл. Як виявилось у невідомого керівництва був геройський план. Шинами зупинити колону техніки, випустити бабусь в яких стріляти не будуть, а далі коктейлі летять в автобус, «Беркут» складає зброю, стає на коліна і каятись, каятись, каятись… Операція пройшла успішно. Коли все було готово і натовп посеред ночі лякав нічних автомобілістів, поступило додаткова інформація, що мова йде про межигір’я десь під Києвом. Не задоволені бездіяльністю люди з неохотою та розчаруванням розбрелись по домівках.

Але боротьба триває. Вже почались розбірки «а судді хто?». Виявляється в «святі комітети» попадають або найкрикливіші або, страшно подумати, по-блату. Друга хвиля боротьби «Люструй люстраторів!» не за горами. Залишаться найздоровіші, добре озброєні і це є правильно. Адже застосування тортур та схвалення смертної кари до поки залишається не визнаним офіційно.
Навіщо ці ігрища в навернення до європейських чеснот. Москаля чи омоскаленого східняка однаково не виправити. На гілляку і діло з кінцем. Особливо коли діло єретика дає не поганий прибуток. Тоді люстрація справа не тільки захоплююча, але й вигідна.

Чим то все закінчиться наперед відомо, але для земляків, які терпіти не можуть вчитися і читати повідомляю:

-Люстрація, інквізиція і Майдан закінчиться дуже шквидко.Сонце революції сідає.

Зате сходить інше, сонце нашої весни. Воно загонить спраглі стада на поля та городи і трудотерапією вилікує суспільство від психічних розладів. Шановні краяни! Забудьте про Крим, Обаму, Меркель і Путіна. Згадайте слова великого нашого поета (ні не Шевченко!)
Сиди куме на печі
І грій своє тіло,
В політику не мішайся,
То не твоє діло!
Все буде добре, не переживайте, сонце сходить!


Господи, смех сквозь слёзы. Мне хочется проснуться и чтобы этого не было. У Вас прекрасное чувство юмора и слог, видимо это хоть как-то может помочь.

Святая галицкая люстрация.

Пользователь 4ili8 сослался на вашу запись в записи «Святая галицкая люстрация.» в контексте: [...] хвиля боротьби «Люструй люстраторів!» не за горами." Свята галицька люстрація. [...]

Тем временем в Мордоре...

Пользователь dr_lunikoff сослался на вашу запись в записи «Тем временем в Мордоре...» в контексте: [...] ивается полным ходом, оттеняя вполнее ожидаемые вещи. Как сообщает один из немногих вменяемых [...]

Пользователь obskurant сослался на вашу запись в записи «Это пеар.» в контексте: [...] я, для котів і хабарників – люстрація, але яйця все одно треба відрізати, бо інакше не збуджує. [...]

Свята галицька люстрація.

Пользователь condotier сослался на вашу запись в записи «Свята галицька люстрація.» в контексте: [...] Оригинал взят у в Свята галицька люстрація. [...]

Спасибо! Вижу, что дело Остапа Вишни живёт.

Не в образу Вам, Остапа Вишню не можу терпіти :)

Смеялся, хоть и грустно...

Всё это уже было, и даже не в далекой Испании времен инквизиции, а намного ближе...

Как всегда, спасибо Вам, Виталик, за настроение. Но, как говорит пословица "доки сонце зійде, роса очі виїсть". И всё же будем надеяться на лучшее, ибо другого нам просто не остаётся.

Тамара! Єдине, що можу зробити, подати ситуацію жартуючи. А то навіть прихильники Майдану ходять зажурені.

ЗАМЕЧАТЕЛЬНО!!!!
Вас читаю давно, обозначаю присутствие второй раз :). Народу в конторе понравилось очень! Всем. Надеюсь читателей у Вас прибавится. Спасибо!

А шо за кантора СБУ, ФСБ чи може... :)

А вот скажу! (Anonymous) Expand
Re: А вот скажу! (Anonymous) Expand
Re: А вот скажу! (Anonymous) Expand
Я всё волновалась, как Вы там поживаете -
жив курилка!

Марі, все гаразд чого і Вам бажаю!

Дуже сподобалося. Давайте дружити?

Я рідко кого додаю в друзі. Не тому, що бяка, а не встигаю читати навіть не велику стрічку друзів.
Маю бажання список прорідити, але рука не піднімається )))

Свята галицька люстрація.

Пользователь kraminoff сослался на вашу запись в записи «Свята галицька люстрація.» в контексте: [...] Оригинал взят у в Свята галицька люстрація. [...]

НКВД СССР

(Anonymous)
Виталик отжёг знатно! Бузина скатился в унылое говно, интернет забит убогими пропагандонами, тель-авидение, что в эрэфе, что на окраине - дрянь. Остаётся отдушина в виде сочинений тов. Колтовского.

Ви все більше критикували, аж раптом... Щось сталося ? :)

НКВД СССР (Anonymous) Expand

А где бандеровцы??? ГДЕ?? -5

Пользователь oksana39ru сослался на вашу запись в записи «А где бандеровцы??? ГДЕ?? -5» в контексте: [...] нал взят у в Свята галицька люстрація. [...]